Radiofrekwencja mikroigłowa

image

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa bazuje na falach radiowych przesyłanych przez specjalne mikroigiełki na odpowiednią głębokość. W ten sposób można podgrzać odpowiednie fragmenty skóry. Liczba igiełek zależy od tego, w jakiej partii ciała ma być wykorzystanie urządzenie. Zabieg jest połączeniem radiofrekwencji z mezoterapią mikroigłową. Dzięki temu można doprowadzić do podgrzania konkretnych warstw skóry, jednocześnie pobudzając procesy regeneracyjne. Radiofrekwencję mikroigłową wykorzystuje się zarówno w przypadku twarzy, jak i biustu, brzucha, pośladków, ud czy dekoltu.

Zabieg trwa od około 40 minut do 1,5 godziny.

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja mikroigłowa ma za zadanie spłycić zmarszczki oraz bruzdy, które występują w trudnodostępnych okolicach. Dodatkowe działanie tego zabiegu to ujędrnianie skóry – zarówno na twarzy, jak i na szyi czy brzuchu. Radiofrekwencja mikroigłowa pozwala również na wyrównanie przebarwień.

Wskazania do wykonania zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej warto przeprowadzić w sytuacji, gdy masz:

  • powiększone pory,
  • drobne zmarszczki w okolicach wagi czy oczu,
  • wiotką skórę,
  • przebarwienia,
  • rozstępy,
  • cellulit,
  • nadpotliwość.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej

Zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej nie można przeprowadzić w sytuacji, gdy borykasz się z epilepsją, chorobami tarczycy, cukrzycą lub nowotworem. Nie jest on wskazany także w trakcie ciąży oraz karmienia piersią. W miejscu przeprowadzenia zabiegu nie mogą znajdować się również żylaki, ostre stany zapalne czy zbliznowacenia. Jeśli masz wszczepioną pompę insulinową, metalowe lub silikonowe implanty bądź rozrusznik serca, również warto zrezygnować z zabiegu.