Mezoterapia to nowoczesna technika odmładzania iniekcyjnego. Istotą mezoterapii jest śródskórne i podskórne wstrzykiwanie witamin, mikroelementów i innych preparatów w obszar, z którym pracuje lekarz.
Celem mezoterapii jest uzyskanie leczniczego działania preparatu leczniczego, a także uzyskanie efektów refleksogennych z drażnienia biologicznie aktywnych punktów na skórze za pomocą "zastrzyków upiększających". Leki do mezoterapii wstrzykiwane są w małych dawkach - pozwala to zmniejszyć ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych w organizmie. Mezoterapia stosowana jest w celu nawilżenia skóry, zwiększenia jej elastyczności oraz poprawy drenażu nadmiaru płynów w tkankach.
ZASADA DZIAŁANIA MEZOTERAPII
Skuteczność mezoterapii zapewniają dwa czynniki jednocześnie. Po pierwsze, dzięki wprowadzeniu leków do głębokich warstw skóry, ich działanie przejawia się w maksymalnym stopniu. W zależności od składu mogą one przywrócić hydro-równowagę skóry, zwiększyć jej elastyczność, zmniejszyć nasilenie zmarszczek i plam starczych, wzmocnić wzrost włosów (w przypadku zastosowania na skórę głowy) itp.
Po drugie, podczas zabiegu wykonuje się wiele zastrzyków podskórnych, które działają jak akupunktura. Dzięki mikrourazom w skórze zwiększa się krążenie krwi, aktywowane są właściwości regeneracyjne, zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny - następuje naturalne odmłodzenie.
EFEKTY MEZOTERAPII
Mezoterapia wykonywana jest na twarzy, ciele i głowie. Zabieg ma wiele wskazań i przeprowadzany jest w celu osiągnięcia różnych efektów, w zależności od tego, jakie konkretne produkty zostaną wybrane.
Mezoterapia zapewnia:
Aby osiągnąć te rezultaty, konieczny jest kurs mezoterapii: 4-8 zabiegów w odstępach średnio 1-2 tygodniowych. Pierwszy rezultat można zauważyć już po 1-2 sesjach.
PRZECIWWSKAZANIA DO MEZOTERAPII
Przeciwwskazaniem do mezoterapii są nowotwory złośliwe, choroby autoimmunologiczne, epilepsja, choroby krwi, alergie na składniki stosowanego leku, keloidoza i szereg innych patologii. Do czasowych przeciwwskazań należą również ostre choroby, zaostrzenie chorób przewlekłych, choroby i uszkodzenia skóry w miejscu planowanych iniekcji, ciąża i laktacja.
KORZYŚCI Z MEZOTERAPII