Leczenie nadpotliwości

image

Leczenie nadpotliwości

Neurotoksyna botulinowa, zwana potocznie botoksem, nie bez powodu od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród pacjentów. Skuteczna i efektowna, w rękach specjalisty potrafi zdziałać cuda. Ma szereg zastosowań nie tylko w medycynie estetycznej. Wykorzystuje się ją na przykład do leczenia przykurczy mięśni, różnego rodzaju tików, nadpotliwości, a nawet migreny.

Działanie botoksu polega na blokowaniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, czego efektem jest „relaksacja” mięśnia. Lekarz stosuje kilka nakłuć w dany mięsień. Po paru dniach (od 2 do14) następuje jego rozluźnienie i wyrównanie zmarszczki. Efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie należy zabieg powtórzyć.

Coraz większą popularność toksyna botulinowa zyskuje zastosowanie do leczenia nadpotliwości. Dotknięty nią obszar, na przykład pachy, stopy czy dłonie, ostrzykuje się preparatem botoksowym, zmniejszając w ten sposób wydzielanie potu przynajmniej o połowę. Jeżeli borykasz się z tym krępującym problemem, polecamy przeprowadzenie zabiegu wczesną wiosną, aby zapewnić sobie komfort na cały sezon letni.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu: 30 – 60 minut (z reguły zaleca się wykonanie 3 sesji co 2 tygodnie, następnie 3 kolejnych co miesiąc, a potem podtrzymująco 1–2 razy w roku)

Wymagane badania: -

Znieczulenie: miejscowe

Pobyt w klinice: wyjście od razu po zabiegu

Rekonwalescencja: 1-2 dni

Zdjęcie szwów: -

Zmiana opatrunków: -

Przeciwwskazania: ciąża i karmienie, czynna infekcja, czynna opryszczka, zmiany ropne na skórze, choroby nowotworowe w trakcie leczenia, przyjmowanie doustnych leków rozrzedzających krew